Leo Steiner - bez odvahy to nejde
Narodil jsem se v roce 1971 v Mostě, jsem ženatý a máme čtyři děti. Nyní s rodinou žijeme v malebné obci na Lounsku. Absolvoval jsem místní univerzitu v Ústí nad Labem a spousty různých kurzů. Pracoval jsem jako učitel od základních až po vysoké školy, konzultant, úředník nebo vrcholový manažer. Mám více jak dvacetiletou zkušenost s řízením sociálních, regionálních a environmentálních projektů v malé firmě, významné neziskovce nebo ve velké státní instituci.

Jsem občanem, pro kterého nekončí svět u „prahu jeho domu“, proto se mi v roce 2012 podařilo odstartovat cestu k nápravě v eurodotacích v Severozápadních Čechách (ROP Severozápad) a to za cenu mnoha ambivalentních zkušeností s médii, politiky i veřejnou správou. Za tuto a další aktivity jsem obdržel několik ocenění (Cena za odvahu, Cena Ď, nebo Cena za občanskou statečnost). Ačkoliv se říká, že nevstoupíš dvakrát do téže řeky, tak jsem se v roce 2019 opět musel postavit netransparentnosti, nerovnosti a korupci. Jako ředitel sekce Státního fondu životního prostředí jsem v souladu se zákony, pravidly a obecnými postupy inicioval prověřování střetu zájmů premiéra Andreje Babiše, ovšem to mi nebylo vedením resortu umožněno, což nakonec vedlo k mému odchodu ze státní služby.

Rád bych žil v „čisté“ zemi, kde se dobře žije a na kterou můžeme být hrdi. Jelikož v aktuálním pestrobarevném světě se tomu moc nedaří, tak se aktivně zapojuji do občanských (krajské referendum Platit musí viníci, Milion chvilek pro demokracii, apod.) a politických aktivit (KDU-ČSL, JsmePRO!, apod.).

Budoucnost máme každý z nás ve svých rukou. Bez odvahy to nejde.