Po otevřené výzvě k omluvě a prošetření, žaloba. (23. 6. 2017)
02. 03. 2020 / Leo Steiner
Tak jsem 2. května letošního roku požádal otevřeným dopisem našeho soudruha hejtmana Bubeníčka o větší aktivitu v náhradě škod viníky v kauze ROP Severozápad. Současně jsem ho vyzval, aby se mi jménem Ústeckého kraje omluvil za veřejný hon na mou osobu a lži, které se i soudně potvrdily pravomocnými rozsudky v kauze ROP Severozápad (nutno poznamenat, že ta největší část kauzy, nyní 26 obviněných osob ve vysokých veřejných pozicích, se stále prošetřuje).

Soudruh Bubeníček nepřekvapil. Neomluvil se a dokonce ani neodpověděl, bohužel stejně jako dalších 54 krajských zastupitelů, kteří tento dopis obdrželi. Není nutné spekulovat proč, nutné je nenechat se odradit a jednat. Tak se v následujících dnech stane.

Přesto jsem jeden dopis nyní od kraje, přesněji od jeho 100% vlastněné a řízené firmy, obdržel. Jedná se o usnesení Krajského soudu v Ústí nad Labem, abych se vyjádřil k žalobě, kterou před 10 měsíci na mne podala Krajská zdravotní, a.s., prostřednictvím pražské advokátní kanceláře ROWAN Legal, advokátní kancelář s. r. o. (níže v přílohách).

Budu velmi stručný. Kdo má zájem, nechť sám si prostuduje 7 stránkovou žalobu. Chtějí v ní, abych se omluvil za větu, kterou zveřejnil Mostecký deník 24. 7. 2016, která zněla: "velikánský moloch Krajské zdravotní je veden politicky, nateklo do něj 1,5 miliardy z krajských peněz a peníze z Evropské unie, které ale byly využity neúčelně, což se později ukázalo u soudů" a dále "my bychom chtěli tento moloch rozbít a odpolitizovat".

Hypoteticky řekněme, že bych se chtěl omluvit. Prosím o pomoc. Jak to udělat a přitom nelhat.arrow arrow
/