Pindík. Akce!
01. 02. 2020 / Leo Steiner
Právě začínal rekordně horky srpen roku 2015. Stala se na poměry Divokého Severozápadu nevídaná věc. U jednoho stolu se sešli hráči s klubovými dresy i úspěšní hráči bez klubové příslušnosti. Na prvních jednáních byli zástupci klubů SZ, KDU-ČSL, STAN, HNHRM, Volba pro město, PRO! Chomutov, v září se přidal klub Pirátů a rovněž zástupci bez klubové příslušnosti. Půl roku po těchto letních jednáních, kdy od tohoto stolu již někteří odešli (STAN, lidovci odešli a chtěli se později vrátit J), vznikl „vehicle“ JsmePRO! Kraj 2016, který ideje jednoho stolu a společného řešení problému života lidí dal formální a prováděcí rozměr. V té době si chce ke stolu rovněž usednout klub TOP09.
Zatímco probíhala tato jednání, tak kraj řídí opět komunisté s klubem lidí v oranžových dresech bloudící v eurodotačních tunelech za tiché podpory modrého klubu, který rovněž v eurodotačním tunelu zabloudil. Směr jejich řízení kraje je zcela jasný. Plnou parou na východ a do minulého století.
Pravdou rovněž je, že se nejednalo o úplně nevídanou věc, jelikož již v roce 2012 se některé kluby výše uvedené rozhodly odložit své stranické dresy a společně a nerozdílně s hráči bez dresů se vydaly na politické hřiště. Nikdo jim nedával šanci. Přesto uspěly. Poprvé na Divokém Severozápadě byla skutečná krajská opozice, které se v zájmu občanů kraje spoustu věcí povedlo. Nutno ovšem napsat, že v jejich výkonu bylo i dost rezerv a chyb. 
Ještě na sklonku léta 2015 zelený a pirátský klub oznamuje, že uzavřely nerozdělitelné partnerství a že nehodlají u společného stolu odkládat dresy. Nabízejí jedinou možnost spolupráce a to tradiční „zkoalování“ všech a to i nezávislých hráčů, kteří dle jejich požadavku si musejí založit vlastní, „nestranický“ klub. Nutno rovněž napsat, že lidovecký a HNHRM klub nechtěl u stolu klub pirátský. Lidovecký klub společný stůl opustil a klub HNHRM, přestože s ním bylo zacházeno nemravně, nakonec u stolu s těžkým srdcem zůstal.
Na začátku roku 2016 již u společného stolu sedí pouze klub pirátský, zelený, HNHRM, PRO! Chomutov a vehicle JsmePRO! Kraj 2016 zastupující hráče bez dresů a zbytek myšlenky a hodnot Hnutí PRO! Kraj 2012. Vlastně z myšlenek a podstaty tohoto Hnutí již téměř nic nezůstalo, probíhala pouze jednání vyjednávacích týmů těchto klubů, kde se tvrdě licitovalo pouze o místech v sestavě a penězích. Vše se blížilo dohodě v tomto formátu.
Na konci zimy 2016, jak je výše již zmíněno, chce ke společnému stolu opět usednout původní lidovecký klub a nový klub TOP09. V tento moment, nově přijatý klub pirátský se ujímá svého práva a vetuje návrat klubu lidovců a příchod klubu TOP09. Tímto pirátským krokem bylo završeno vítězství stranictví a završen pohřeb hodnot a myšlenek Hnutí PRO! Kraj.
Já, jako lídr v tento moment odstupuju z kandidátky a se mnou všichni, kteří se nehodlají smířit s pohřbem hodnot a myšlenek Hnutí PRO! Kraj. Parta lidí a pozůstalých klubů oživuje tyto hodnoty a myšlenky a jde na hřiště krajských voleb 2016. Část energie musí věnovat falešnému ProKraj, který se chtěl svést na dobré námi budované značce nebo jiný PRO! Ústecký kraj, který otevřeně sděluje, že mu nejde o vlastní hru, sloužit lidem, ale sloužit místním kmotrům, kterým Hnutí PRO! Kraj 2012 pěkně zatápělo. Do voleb PRO! Ústecký kraj nejde, veřejně podporuje falešný klub ProKraj.
Pár dní před utkáním je již jasno, účast klubová bude bohatá. Komu taková situace nahrává? Ať žije stranický pinďík a nyní Divoký Severozápad opět plnou parou vpřed na východ a do minulého století. Opět jsme se my na Rudém severu ukázali. Máme to, co si zasloužíme. Dostaneme šanci se poučit příště?


PS: Jako dlouholetý a věrný straník potvrzuji, že politika je především o osobních a stranických pindících.
PPS: Někdo pinďíka ukázat nechce, jiný bez něj ani ránu, ať to stojí, co stojí.