Raději neúspěšný politik než úspěšná ministryně korupce, klientelismu a lhaní.
20. 05. 2019 / Leo Steiner
O tomto víkendu vyšel v Pražském deníku rozsáhlý rozhovor s paní Marií Benešovou. Rozhodně doporučuji si ho přečíst, jelikož o výroky, jako „SPD s Okamurou a komunisté jsou fajn a dobře se s nimi v severočeském Palermu spolupracuje“, nejsou ojedinělé.

Já se zastavím u samotného závěru, poslední odpovědi.

Čím chcete přesvědčit demonstranty na náměstích, že jste nepřišla do vlády jako nějaká zametačka kauz a likvidátorka respektovaných žalobců?
„Nikoho přesvědčovat nebudu. Ta náměstí vnímám jako součást předvolební kampaně,protože za pár dní jsou volby do Evropského parlamentu a spousta lidí se tam zviditelňuje. Nikdy jsem žádné kauzy nezametala a dělat to nebudu. Pokud tam vystupuje pan Leo Steiner, tak jde o neúspěšného politika, který se snaží pomocí různých hnutí a organizací proniknout do politiky, ale nikdy nebyl nikam zvolen.
Jeho trestní oznámení policie vždy odkládala. Jeho podnět na obrovské předražení úseku silnice Louny Ročov bylo nejen odloženo,ale NKÚ následně uvedl, že tam bylo naopak ušetřeno. To abyste měla představu, kdo na těch demonstracích vystupuje. Když jsem tam viděla pana expremiéra Topolánka, tak mě to skutečně rozesmálo. Jeho přítomnost jejich smysl naprosto devalvuje.“
Vedle na obrázku jsem zeleně vyznačil pravdu a červeně nepravdu. Pravdy je jako šafránu, respektuji a nemám komentáře. Pojďme ovšem k nepravdám:

1. Aktuální demonstrace Milionu chvilek pro demokracii nemají nic společného s žádnými volbami.Jak se budeme všichni přesvědčit, tak pokud nebudou splněny požadavky demonstrantů, tak protesty budou pokračovat a sílit i po nadcházejících volbách(tento týden). Dovolím se podotknout, že nadcházejících 6 let nás čekají každý rok volby, takže takový argument je hloupý, vyčpělý a zejména NEPRAVDA.
2. Marie Benešová byl vrchní státní zástupkyní v době „Opoziční smlouvy“, kdy největší privatizační podvody (MUS, OKD, CS fondy…) dostaly jak zelenou, tak orgány činné v trestním řízení se jim úmyslně vyhýbaly. To, že paní Marie Benešová dlouho poté, co bylo jasné, že toto byly největší podvody Česka, tak jako ministryně spravedlnosti se snaží zabránit orgánům činným v trestním řízení(podání stížnosti ve prospěch miliardáře Pavla Tykače). Z výše uvedeného je zřejmé, že Marie Benešová rozhodně není bojovnicí proti korupci, ale naopak bojovnicí proti řádnému šetření orgánů činných v trestním řízení, tzn. i zde NEPRAVDA.
3. V roce 2016 jsem oznámil svůj odchod do „politického“ důchodu. Toto jsem dodržel a nekandidoval v posledních parlamentních, senátních ani komunálních volbách, ani nyní nekandiduji do voleb evropských. Takže paní Marie Benešová, opět NEPRAVDA.
4. Za svůj život jsem podal 3 trestní oznámení (ROP Severozápad) a byl jsem spoluautorem dalšího jednoho (kauza MPSV Drábek – Šiška). Ve 2 těchto oznámeních již došlo k vynesení pravomocných, odsuzujících rozsudků, v jednom je 27 osob obviněných a čeká se na podání jejich obžaloby a jedno trestní oznámení bylo odloženo. V přílohách jsou uvedena jednotlivá má trestní oznámení, kdy v první došlo již k pravomocnému odsouzení, v druhém se čeká na podání obžaloby a třetí bylo odloženo. Náznak "pravdy" u Marie Benešová lze najít v tvrzení, že všechna trestní oznámení policie odložila. Ano, policie všechna trestní oznámení na mou osobu (Krajský úřad ÚK, Úřad ROP Severozápad i kmotra Housky) odložila. Takže paní Marie Benešová, opět NEPRAVDA.
5. V odpovědi Marie Benešová tvrdí, že jsem podal trestní oznámení ve věci předražení mnoha projektů podpořených z ROP Severozápad. Žádné takové trestní oznámení jsem nikdy nepodal, ačkoliv tvrdím, že neskutečná předražení se zde realizovala. Mimochodem ve zmiňovaném projektu silnice Louny – Ročov byla vydána korekce/pokuta ve výši téměř 70 mil. Kč a jaké byly ceny realizace projektů je vidět zde v článku.Všechny silnice financované před vypuknutím kauzy ROP Severozápad, realizované v době hospodářské krize, kdy stavební firmy neměly zakázky, byly realizovány trojnásobně draž než po novém nastavení/spuštění programu ROP Severozápad, kdy naopak ceny stavebních prací začaly dramaticky růst. Možná rovněž Marie Benešová zaměnila posouzení NKÚ se svým posudkem ve věci Propagace rekultivovaných území, který jako advokátka hrazená z rozpočtu kraje (násobně prodlužovaná smlouva na právní služby), kde tvrdí, že tento projekt v pořádku a doporučuje v něm v max. míře a výši (více jak 43 mil. Kč) pokračovat. Tento projekt byl mimochodem předmětem mého prvního trestního oznámení a právě zde již padly pravomocné rozsudky(posudek níže v příloze). Takže Marie Benešová, opět NEPRAVDA.
6. Na demonstraci může dorazit kdokoliv, rozhodně se zde není testováno či jinak lustrováno, zda přišel ze zvědavosti, nebo naopak vyjádřit odpor s konáním akce či naopak její podporu. Takže Marie Benešová takové obvyklé podmínky konání demonstrací,nic nedevalvují a opět NEPRAVDA.

Co na závěr napsat? „Kdo lže, ten krade a do pekla se hrabe? Ne, pouze nehodláme schovávat hlavu do písku, když někdo krade, lže, vyhrožuje či spojuje se s extrémisty a táhne nás tímto opět do totality či novodobé oligarchie.

arrow arrow
/