Na startu Však Vy víte.
27. 05. 2016 / Leo Steiner
Hnutí PRO! kraj vstupuje do voleb s novým názvem a s anketou (25. května 2016, Ústí nad Labem)
Hnutí PRO! kraj, které je významnou opoziční silou v krajském zastupitelstvu, vstupuje do voleb s názvem JsmePRO! Kraj. Kampaň zahájí anketou s mottem „Však vy víte“. Kandidátku povede Leo Steiner, zkušený manažer, který veřejně upozornil na politickou korupci při rozdělování dotací v tzv. ROP Severozápad.

Lea Steinera na kandidátce doprovodí mnohé další regionální osobnosti, velmi často reprezentanti místních hnutí s PRO v názvu, například chomutovský primátor Daniel Černý i jeho náměstek Marian Bystroń, teplický zastupitel Jiří Řehák, Šárka Zimová Dostálová z Děčína, divadelník Jaroslav Achab Haidler, starostové Benešova nad Ploučnicí a Štětí Filip Ušák a Pavel Kundrát, místostarostka Libochovan Eliška Pláničková a mnozí další. Na kandidátce hnutí JsmePRO! Kraj se objeví zástupci KDU-ČSL a Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst.

Za hnutí kandiduje Martin Hausenblas, podnikatel a inovátor, který má zároveň jasnou podporu hnutí při senátních volbách v Ústí nad Labem.

„Naše volební motto je stejné jako před čtyřmi lety: Chceme čistý kraj, kde se dobře žije a na který jsme hrdí. A to slovo čistý se týká nejen životního prostředí, ale také veřejných zakázek,dotací, zdravotnictví a obecně správy kraje,“ řekl k tomu Leo Steiner. Zdravotnictví, regionální rozvoj a školství jsou tři základní priority hnutí. „Takto jsme si hlasováním určili priority uvnitř hnutí. Považujeme ale za důležité zeptat se ještě občanů“, uvedl Steiner. Na stránkách jsmeprokraj.cz spustilo hnutí anketu s podtitulem Však vy víte, co Ústecký kraj potřebuje.„Rozhodli jsme se lidí zeptat, jak udělat kraj lepším místem k životu. Bez jejich zájmu není totiž změna možná,“ dodal tomu Steiner.

Hnutí PRO! kraj letos na jaře čelilo dvěma pokusům o krádež identity, kdy v Ústeckém kraji vznikly další dva subjekty se souslovím PRO kraj v názvu. „Za uskupeními PROkraj a PRO!Ústecký kraj stojí nejspíš lidé, kteří se obávají našeho volebního úspěchu. Netajíme se tím, že Ústecký kraj chceme zbavit nečistých propojení politiky a byznysu. A to by pro mnoho lidí znamenalo konec obživy,“ řekl k tomu Jiří Řehák, předseda nově založeného politického hnutí JsmePRO! Kraj 2016. To bylo zaregistrováno jako pokračovatel Hnutí PRO! kraj právě po opakovaných snahách o krádež značky spojené s úspěšnou opozicí. 

arrow arrow
/